icon
0

Kašírování

  • home icon
  • Kašírování

Kašírováním vytvoříme jakoukoliv barvu plotů a palubek. I dřevo dekor

Kašírování je speciální technika nanášení fólie  na různé materiály, jako je plast, hliník, dřevo a např. kompozitní materiály. Fólie jsou nejčastěji na bázi PVC,  které se používají pro venkovní prostředí, do interiérů se  používají  také papírové fólie a dýhy. A k čemu že vlastně  kašírování těchto různých materiálů slouží?

V první řadě nejen ke změně barvy, která může být prakticky jakákoliv – moderní jsou pastelové a metalické odstíny, milovníci přírody zase sází na dřevo dekor, který je například u plotů velmi častou volbou. Kašírováním profilů dochází  k výraznému  zlepšení estetického dojmu a designu konečných  výrobků a také jejich mechanických  vlastností. Fólie na něm pevně drží, zvyšuje jeho odolnost, barevnou stálost,  prodlužuje jeho životnost a jsou prakticky bezúdržbové.

Kašírování nebo také laminace

Kašírování se nazývá také laminace a provádí se na speciálních jednoúčelových technologických linkách, za použití tavných polyuretanových lepidel a primerů. Celý proces je šetrný k životnímu prostředí. Kašírovat můžeme prakticky cokoliv – neobejdou se bez něj výrobci oken, dveří, stínění. Potahují se také nejrůznější lišty, prahy a samozřejmě plastové ploty a palubky. Ke kašírovaní jsou používány fólie největších světových výrobců firem Renolit, Hornschuch, Haogenplast, které zaručují jejich výborné užitné vlastnosti.

Jaký bude váš plot?

Díky kašírování si můžete libovolně vybrat barvu vašeho plotu či palubek. Vzorník najdete u každého produktu. Pokud vás nudí klasika, proč nemít plot třeba v originální červené nebo antracitové barvě?

 

A pro co jste přišli vy?

Kašírované plastové ploty   Kašírované plastové palubky