Proč se vám plastový plot vyplatí?

Barevné plotovkyVýběr nového plotu neberte na lehkou váhu. Nejlépe uděláte, když si zvolíte takový, se kterým budete mít jen minimum starostí. Ideální alternativou jsou v tomto případě plotová pole z plastu – jsou odolná a v podstatě bezúdržbová.

Pokud zvažujete pořízení nového plotu, nemyslete jen na jeho design a zjistěte si, co všechno bude koupě konkrétního produktu obnášet. Samotnou koupí a montáží to totiž obvykle nekončí – většina přírodních materiálů se neobejde bez pravidelné údržby a dodatečných úprav. A ty vás také budou něco stát – nejen finance, ale především čas. Důkladně si proto rozmyslete, co je pro vás důležitější – maximální úspora při koupi nebo úspora času?

Plast versus dřevo – podle čeho vybírat?

Dřevo patří k velmi oblíbeným materiálům, protože se snadno opracovává a hezky vypadá. Setkáme se s ním doslova na každém kroku – v exteriéru a také v interiéru. Tak proč nevsadit rovněž na dřevěný přírodní plot?

Dřevo je sice materiálem s dlouhou životností, ale neobejde se bez vaší péče. Dřevěný plot musíte alespoň jednou za dva roky znovu přetřít barvou (barevný odstín se během času mění) a ochrannou penetrační lazurou, která jej bude chránit do hloubky. Když to neuděláte, podepíše se to na vzhledu plotovek. Před samotnou aplikací lazury musíte často ještě odstranit zanesenou část a zbavit se staré vrstvy barvy. Jedná se o poměrně zdlouhavý a náročný proces. A teď si představte, že totéž budete muset absolvovat pravidelně.  

Zdá se vám podobná představa nesnesitelná? Pak možná stojí za to své původní rozhodnutí přehodnotit. Plastové plotovky vám žádné potíže nezpůsobí – vyrábí se z odolného PVC a není nutné je přetírat ochrannými nátěry, abyste si udrželi stejný barevný odstín. Plastový plot se nemění, je chráněn před UV zářením i klimatickými vlivy a vydrží opravdu dlouho. Aniž byste pro to museli cokoliv udělat.

Ocelové pletivo jako nejlevnější varianta

Samozřejmě nemáte jen dvě možnosti – můžete sáhnout rovněž po drátěném plotovém pletivu. To bývá pozinkované i svařované a svůj účel rozhodně splní. Bohužel vám ale neposkytne ani dostatečné soukromí, ani nepůsobí příliš esteticky. Nijak vás nechrání před zvědavými pohledy z ulice a vaši zahradu příliš nezútulní. Naproti tomu silné plastové pole vás před nechtěnými zraky šikovně skryje a skvěle doplní klasické i moderní stavby.

Více než 30 barevných variant

Obáváte se, že se plastový plot k vašemu domu příliš nehodí? Naštěstí můžete vybírat hned z několika typů plotovek (úzkých, širokých i ohradníků) a mnoha barev a dekorů.

Máte slabost pro pastelové barvy, nebo toužíte po plotu, který připomíná dřevo? Všechny jsou snadno k sehnání. A nemusíte se spoléhat na jediný univerzální dekor dřeva – v nabídce jich najdete více než 35.

 

Přejít na plastové ploty


Petr Kadlec

Specialista na palubky a plastové ploty. Obraťte se na nás, pokud potřebujete pomoci s palubkami nebo plastovými ploty. Rádi vám poradíme.

E-shop uzavřen

Připravujeme pro Vás nový e-shop.

Těšit se můžete na červenec.

V případě potřeby nás neváhejte kontaktovat