Výhody plastových plotů oproti plotům ze dřeva

Chystáte se na oplocení domu či pozemku? Pak pravděpodobně stojíte před rozhodnutím, jaký plot pořídit. Váháte, jestli zvolit dřevěnou klasiku, nebo sáhnout po moderní alternativě v podobě plastových plotovek? Oba materiály mají své klady i zápory a je třeba zohlednit nejen cenu, ale také praktickou a estetickou funkci vašeho nového plotu.

V dnešním článku vám přinášíme velké shrnutí výhod a nevýhod dřevěných a plastových plotů, abyste mohli následně udělat informované rozhodnutí, které ušetří nejen vaši peněženku, ale zejména i váš čas.

Přírodní řešení, které vyžaduje notnou dávku péče

Dřevěný plot je zkrátka evergreen. Je třeba však počítat s tím, že se jedná o živý materiál, který se postupem času mění, bledne, může k němu dojít k napadení dřevokazným hmyzem a je náchylný k tvorbě plísní a mechů. Zároveň u něj musíte počítat s vyšší pořizovací cenou a náročnou údržbou. Oproti plastovým plotům má dřevěný plot navíc neúměrně nižší životnost.

Ploty ze dřeva potřebují každé dva až tři roky důslednou renovaci – nezbývá vám tedy nic jiného než plot rozebrat, odstranit starý nátěr a pustit se do impregnace a natírání. Když už máte hotovo, je třeba nechat celý plot zaschnout, než ho znovu složíte. Ani se nenadějete a víkend je pryč.

Bezúdržbové řešení z recyklovaného plastu

Co hraje do karet plastovým plotům vyrobeným ze speciálního tvrzeného PVC je zejména jejich nízká pořizovací a následně i provozní cena ve srovnání s dřevěnými ploty. Plastový plot je zároveň velmi nenáročný na údržbu – stačí ho pouze opláchnout zahradní hadicí a je zase jako nový.

Plastové ploty velmi dobře odolávají vlivům počasí – ať už na ně praží ostré slunce, bičuje je silný déšť či vítr, na jejich vzhledu se to nijak neprojeví. Díky UV stabilizátoru je plot skvěle chráněn před degradací. Naše plastové ploty jsou zároveň kašírované, to znamená, že jsou laminované speciální PVC fólií, která nejenže materiálu dodá exkluzivní vzhled, ale také mu poskytne vynikající ochranu před nepříznivými vlivy počasí, mechanickým poškozením a před vyblednutím barvy.

Plastový plot je navíc velice pevný, jelikož se do každého podélníku dává jako výztuha jekl, díky čemuž odolá i nárazům nebo kopancům. Rozhodně se tedy nemusíte bát pořídit plastový plot do domácnosti plné dětí a domácích mazlíčků. Nesporným plusem také je, že si o něj na rozdíl od dřevěných plotovek nikdy nezadřete třísku.

Až 35 dřevodekorů pro autentický vzhled

Pokud vás láká bezúdržbové řešení, ale stále jste na vážkách ohledně vzhledu, vězte, že naše plastové ploty vyrábíme až v pětatřiceti dřevodekorech, které dokonale imitují barvu i texturu dřevin. Díky tomu můžete mít plot, který bude od toho dřevěného prakticky k nerozeznání, zároveň ale bude mnohonásobně odolnější, pevnější a snadnější na údržbu. V nabídce máme přirozeně i pastelové či metalické barvy.

Nespornou výhodou plastových plotovek je také fakt, že díky široké škále dekorů si můžete vybrat přesně takové odstíny, které dokonale ladí s dalšími prvky na domě či v zahradě, například s fasádou, dveřmi či okny nebo například s lavičkami.

Plastové ploty zkrátka nabízí variabilní, odolné a prakticky bezúdržbové řešení, které vám vydrží dlouhá léta téměř beze změny. Ozvěte se nám a vyberte si plastový plot přesně na míru vašim potřebám.

 

Přejít na plastové ploty


Petr Kadlec

Specialista na palubky a plastové ploty. Obraťte se na nás, pokud potřebujete pomoci s palubkami nebo plastovými ploty. Rádi vám poradíme.

E-shop uzavřen

Připravujeme pro Vás nový e-shop.

Těšit se můžete na červenec.

V případě potřeby nás neváhejte kontaktovat